Menu
EĽRO Historický trh - 1969
I. ročník EĽRO - 1991
II. ročník EĽRO - 1992
I. ročník THĽR - 1993
II. ročník THĽR - 1994
XV. ročník EĽRO - 2005
XVI. ročník EĽRO - 2006
XVII. ročník EĽRO - 2007
XVIII. ročník EĽRO - 2008
XIX. ročník EĽRO - 2009
XX. ročník EĽRO - 2010 XXI. ročník EĽRO - 2011
XXII. ročník EĽRO - 2012
XXIII. ročník EĽRO - 2013
XXIV. ročník EĽRO - 2014
XXV. ročník EĽRO - 2015
XXVI. ročník EĽRO - 2016
Kežmarok - iné informácie
Diskusia (návštevná kniha)
Fotografie a video EĽRO - iné stránky
Kežmarok - iné stránky
www.elro.sk
Google +
Vyhľadaj
 
Web www.elro.sk
Spriaznené weby
www.sevcik.sk
www.miniweb.sk
Anton Budzák - drevorezba
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Návštevy doteraz:
EĽRO - Európske ľudové remeslo
Fotografie - XX. EĽRO - 25. júl 2010 -
XX. EĽRO
potravinárske remesláXX. EĽRO
potravinárske remeslá Fotografická a video spomienka na tohoročný festival Európske ľudové remeslo - jeho XX. ročník venovaný potravinárskym remeslám.
Sprievodné podujatia - XX. EĽRO - 6. júl 2010 -
 - Sisa Sklovská - koncert v Drevenom artikulárnom kostole - 9.7.2010 o 19:00
 - Rozprávka O princeznej bez korunky - 10.-11.7.2010 v priestoroch Kežmarského hradu - vstupy každých 15 minút.
 - Krvavé dejiny VIII: Po stopách smrti - historický príbeh - 8.-10.7.2010 Kežmarský hrad - vstupy každých 15 minút od 20:00
 - Historický parný vlak na trase Poprad-Kežmarok a späť 9.-10.7.2010, piatok Poprad 13:10 - Kežmarok 13:30, Kežmarok 17:00 - Poprad 17:20, 10.7.2010 Poprad - Kežmarok 9:15 - 9:35 a 14:44 - 15:04; Kežmarok - Poprad 13:40 - 14:00 a 18:30 - 18:50
 Výstavy:
 - EĽRO - 20. VÝROČIE - Výstavná sieň Barónka, Hlavné námestie 46
 - Heimspiel - obrazy Esther Balázs - Výstavné priestory múzea na Ul. Dr. Alexandra 11
 - Expozícia Meštianska bytová kultúra na Spiši - Múzeum, Hlavné námestie 55
 - Tatry v časoch Dr. Chalubińského - na nádvorí Kežmarského hradu
 - Dialógy 010, Karol Ondreička - Galéria u anjela, Starý trh 53
Popri programe - XX. EĽRO - 6. júl 2010 -
 Festival Európske ľudové remeslo, to nie sú len ukážky remeselnej výroby a folklórny a umelecký program na javiskách, to je aj ...
... detské mestečko, drevený kolotoč, ľudové hudby, trhové atrakcie, príležitostná poštová pečiatka s námetom mlynárskeho cechu, obálky a poštové lístky s prítlačou, možnosť zhotovenia vlastnej personalizovanej poštovej známky, podkúvanie koňa (pred hradom – piatok o 16:00, sobota o 11:00 a 16:00, nedeľa o 11:00 h), bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, výroba pohľadníc EĽRO s vlastným portrétom, tvorivé dielne, salaš s výrobou ovčieho syra, bohaté občerstvenie, opekanie vola, špeciality Hotelovej akadémie O. B., vinotéka, Salaš u Franka ...
Program - XX. EĽRO - 6. júl 2010 -

  Piatok 9. júl 2010:

12:50 - Sprievod mestom (od MsKS, Starý trh) - folklórne, divadelné a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sbandieratori ...
13:00 - Dobýjanie hradieb - otvorenie vstupnej brány areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
13:00-19:00 - Festival remesiel (ukážky remeselnej výroby) v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu
  Javisko pri radnici:
13:10 - Slávnostné otvorenie festivalu remesiel - Privítať Vás všetkých chceme - účinkujú ZAF Pohronci a FS Mladosť Banská Bystrica, FS Heľpa, bratia Štefánikovci a Janoštinovci zo Zuberca
15:00 - FS 21 Saukune Tbilisi, Gruzínsko
16:00 - FS Slezánek Český Těšín, Česko
17:00 - FS Abraśević Cacak, Srbsko
18:00 - FS Mladosť Banská Bystrica
19:30 - Večerný program na Hlavnom námestí: Muzikálový recitál najkrajších piesní z legendárneho predstavenia Na skle maľované (Divadlo DRaK, Prešov), Tanečné skupiny Tempo a Brilant Kežmarok, Show svetových hviezd (Elvis Presley, Marylin Monroe, Abba a slávne hity z muzikálov v podaní hercov Novej Scény, Bratislava)
  Javisko pred hradom:
14:00 - DFS Goralik Kežmarok
15:00 - FS Hyrni Nowy Targ, Poľsko
16:00 - FS Shavlego Tbilisi, Gruzínsko
17:00 - DFS Maguráčik Kežmarok
18:00 - FS Heľpa, ZAF Pohronci, bratia Štefanikovci a Janoštinovci
  Hradné nádvorie:
14:00 - Skupina historického šermu Rad sv. Michala, Stará Ľubovňa
14:30 - Sokoliari sv. Bavona, Banská Štiavnica
15:00 - Dobová hudba Tomko-Kvartet, Levoča
15:30 - Skupina historického šermu Jago, Spišská Nová Ves
16:00 - Dobová hudba Tomko-Kvartet, Levoča
16:30 - Sokoliari sv. Bavona, Banská Štiavnica
17:00 - Skupina historického šermu Bojník Prievidza
17:30 - Sbandieratori Vignanello, Taliansko
18:00 - Dobová hudba Tomko-Kvartet, Levoča
18:30 - Skupina historického šermu Rad sv. Michala, Stará Ľubovňa

  Sobota 10. júl 2010

9:00-19:00 - Festival remesiel (ukážky remeselnej výroby) v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu
  Javisko pri radnici:
9:00 - FS Magurák Kežmarok
9:30 - FS Mladosť Banská Bystrica
10:30 - FS Hyrni Nowy Targ, Poľsko
11:30 - FS Slezánek Český Těšín, Česko
12:30 - Tvorivá dieľňa – mladí tanečníci z Česka, Poľska, Maďarska, Slovenska
13:30 - FS 21 Saukune Tbilisi, Gruzínsko
14:30 - FS Mladosť Banská Bystrica, FS Heľpa
15:30 - FS Hyrni Nowy Targ, Poľsko
16:30 - FS Slezánek Český Těšín, Česko
17:30 - FS Abraśević Cacak, Srbsko
19:30 - Kežmarok sa zabáva - kultúrny program s tanečnou zábavou, populárny spevák Richard Müller so skupinou, Saragossa Band – hudobná skupina z Nemecka, laserová show
23:00 - ohňostroj
do 2:00 - diskotéka
  Javisko pred hradom:
10:00 - Folklórne leto s Rádiom Regina 2010
13:00 - RDFS Kesaj Kežmarok
14:00 - FS Abraśević Cacak, Srbsko
15:00 - ZAF Pohronci B. Bystrica, Štefánikovci, Janoštinovci zo Zuberca
16:00 - DFS Maguráčik Kežmarok
17:00 - FS 21 Saukune Tbilisi, Gruzínsko
18:00 - DFS Goralik Kežmarok
  Hradné nádvorie:
10:00 - Rozprávka O princezne Zubajde
11:00 - Sokoliari sv. Bavona, Banská Štiavnica
11:30 - Sbandieratori Vignanello, Taliansko
12:00 - Skupina historického šermu Rad sv. Michala, Stará Ľubovňa
12:30 - Dobová hudba Tomko-Kvartet, Levoča
13:00 - Združenie dobových tancov Galthilion Bratislava
13:30 - Skupina historického šermu Jago Spišská Nová Ves
14:00 - Sbandieratori Vignanello, Taliansko
14:30 - Sokoliari sv. Bavona Banská Štiavnica
15:00 - Rozprávka Zachráňte Kvinga !!!
16:00 - Skupina historického šermu Rad sv. Michala Stará Ľubovňa
16:30 - Dobová hudba Tomko-Kvartet Levoča
17:00 - Sokoliari sv. Bavona Banská Štiavnica
17:30 - Združenie dobových tancov Galthilion Bratislava
18:00 - Skupina historického šermu Jago Spišská Nová Ves

  Nedeľa 11. júl 2010

9:00-16:00 - Festival remesiel (ukážky remeselnej výroby) v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu
  Javisko pri radnici:
9:30 - FS Magurák Kežmarok
10:00 - FS Slezánek Český Těšín, Česko
11:00 - FS Abraśević Cacak, Srbsko
12:00 - FS Tęcza Błonie, Poľsko
13:00 - FS Vagonár Poprad
14:00 - FS 21 Saukune Tbilisi, Gruzínsko
15:00 - Korunovácia Kráľa remesla EĽRO 2010, Ukončenie festivalu, Koleso šťastia - žrebovanie tomboly
  Javisko pred hradom:
10:00 - DFS Maguráčik Kežmarok
11:00 - FS 21 Saukune Tbilisi, Gruzínsko
12:00 - DFS Goralik Kežmarok
13:00 - FS Slezánek Český Těšín, Česko
14:00 - FS Abraśević Cacak, Srbsko
  Hradné nádvorie:
10:00 - Sbandieratori Vignanello, Taliansko
10:30 - Rozprávka O smutnom kráľovi
11:30 - Sokoliari sv. Bavona Banská Štiavnica
12:00 - Skupina historického šermu Rad sv. Michala Stará Ľubovňa
12:30 - Sbandieratori Vignanello, Taliansko
13:00 - Skupina historického šermu Jago Spišská Nová Ves
13:30 - Sokoliari sv. Bavona Banská Štiavnica
14:00 - Skupina historického šermu Rad sv. Michala Stará Ľubovňa

20. ročník EĽRO - 6. júl 2010 -
 XX. ročník festivalu Európske Ľudové Remeslo sa začne už tento víkend - 9. až 11. júla 2010.
 EĽRO bude venované potravinárskym remeslám a prebehne pod záštitou prezidenta Gašparoviča.
19. ročník EĽRO - 6. júl 2010 -
fotografie a video - Európske ľudové remesloEurópske ľudové remesko - foto a video XIX. ročník festivalu Európske ľudové remeslo je už skoro rok minulosťou - XX. ročník EĽRO, venovaný potravinárskym remeslám, sa začne už o pár dní.

EĽRO - Európske ľudové remeslo