Menu
EĽRO Historický trh - 1969
I. ročník EĽRO - 1991
II. ročník EĽRO - 1992
I. ročník THĽR - 1993
II. ročník THĽR - 1994
XV. ročník EĽRO - 2005
XVI. ročník EĽRO - 2006
XVII. ročník EĽRO - 2007
XVIII. ročník EĽRO - 2008
XIX. ročník EĽRO - 2009
XX. ročník EĽRO - 2010
XXI. ročník EĽRO - 2011
XXII. ročník EĽRO - 2012
XXIII. ročník EĽRO - 2013
XXIV. ročník EĽRO - 2014 XXV. ročník EĽRO - 2015
XXVI. ročník EĽRO - 2016
Kežmarok - iné informácie
Diskusia (návštevná kniha)
Fotografie a video EĽRO - iné stránky
Kežmarok - iné stránky
www.elro.sk
Google +
Kontakt
E-mail:elro@elro.sk
Vyhľadaj
 
Web www.elro.sk
Spriaznené weby
www.sevcik.sk
www.miniweb.sk
Anton Budzák - drevorezba
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Reklama
Návštevy doteraz:
EĽRO - Európske ľudové remeslo
Fotografie - 31. júl 2014 -
EĽRO
Európske Ľudové Remeslo
Kežmarok 2014
24. ročník - cech garbiarov, sedlárov a remenárovEĽRO
Európske Ľudové Remeslo
Kežmarok 2014
24. ročník - cech garbiarov, sedlárov a remenárov Fotografie z 24. ročníku festivalu Európske Ľudové Remeslo (Kežmarok 11.-13.7.2014) - venovaného cechu garbiarov, sedlárov a remenárov:
 XXIV. EĽRO 1 - XXIV. EĽRO 2 - XXIV. EĽRO 3 - XXIV. EĽRO 4 - XXIV. EĽRO 5 - XXIV. EĽRO 6 - XXIV. EĽRO 7
Ohňostroj - 23. júl 2014 -
 
Kežmarok sa zabáva - 23. júl 2014 -
 
Kežmarský hrad ... - 23. júl 2014 -
 ... pred predstavením Krvavé dejiny:
 
EĽRO 2014 - 23. júl 2014 -
 Ako to vyzeralo pred Kežmarským hradom:
 
Vstupné - 24. jún 2014 -
EĽRO Krvavé dejiny
Európske Ľudové Remeslo

Areál Festivalu remesiel - Európske Ľudové Remeslo

 dospelí = 5 € (predpredaj = 3 €)
 deti a mládež (9 až 18 rokov) = 3 €
 deti do 9 rokov a dospelí nad 70 rokov = zdarma
 permanentka (3 dni) = 8 €

Drevený artikulárny kostol

 Koncert Lenky Filipovej a jej hostí: predpredaj = 7 € (pred koncertom = 10 €)

Kežmarský hrad

 Denná prehliadka s rozprávkou: deti = 3 € / dospelí = 4,50 €
 Nočná prehliadka Krvavé dejiny XII: 6 € (predpredaj = 5 €)

Výstavy - 24. jún 2014 -
EĽROEĽRO  Výstavná sieň Barónka (Hlavné námestie 46) - Každodenný život v znamení kože
 Meštiansky dom (Ul. Dr. Alexandra 11) - Helmut Bistik - Dedičstvo
 Meštiansky dom (Hlavné námestie 55) - Expozícia Meštianska bytová kultúra na Spiši
 V priestoroch Kežmarského hradu - Expozícia automobilových veteránov
 Galéria U Anjela (Starý trh 53) - Dušan Grečner
Používanie ... - 24. jún 2014 -

Používanie erbu mesta Kežmarok
a ochrannej známky festivalu
Európske ľudové remeslo
- EĽRO 2014Používanie erbu mesta Kežmarok
a ochrannej známky festivalu
Európske ľudové remeslo
- EĽRO 2014 ... erbu mesta Kežmarok a ochrannej známky festivalu Európske ľudové remeslo - EĽRO 2014
 ... súhlasím s ich použitím počas trvania festivalu EĽRO 2014 i v roku 2014.

Ing. Igor Šajtlava 

 Ďakujem

Sprievodné podujatia EĽRO - 21. jún 2014 -

Krvavé dejiny
EĽRO KežmarokKrvavé dejiny
Európske Ľudové Remeslo Krvavé dejiny XII. - Pro patria et libertate
 historický príbeh - 10.-12.7.2014, Kežmarský hrad - vstupy každých 15 minút od 20:00

 Čertovská rozprávka
 Rozprávka - 12.-13.7.2014, v priestoroch Kežmarského hradu - vstupy každých 20 minút od 9:00

 Historický parný vlak - 12.7.2014 na trase:
 9:00 Poprad - 9:30 Kežmarok, 10:30 Kežmarok - 11:00 Poprad, 13:00 Poprad - 13:30 Kežmarok, 17:15 Kežmarok - 17:45 Poprad

V priestoroch areálu ... - 21. jún 2014 -
EĽRO Kežmarok
Európske Ľudové RemesloEurópske Ľudové remeslo
EĽRO Kežmarok ... počas festivalu Európske ľudové remeslo:
 ľudové hudby, atrakcie pre deti, jazda na poníkoch, príležitostná poštová pečiatka s námetom garbiarskeho cechu, obálky s prítlačou, pamätné listy a ručné rytiny, bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, výroba pohľadníc EĽRO s vlastnou fotografiou, salaš s výrobou ovčieho syra, bohaté občerstvenie, Salaš u Franka ...
Program EĽRO - nedeľa 13.7.2014 - 21. jún 2014 -

EĽRO Kežmarok
Európske Ľudové RemesloEurópske Ľudové Remeslo
EĽRO Kežmarok 9:00-16:00 - Festival remesiel (v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu)

Kultúrne programy

 Javisko pri radnici:
 09:30 - FS Gan Yyvne (Jeruzalem, Izrael)
 10:00 - FS Branko Radičevič (Stará Pazova, Srbsko)
 11:00 - FS Tecza (Blonie, Poľsko)
 12:00 - FS Dernegi (Istanbul, Turecko)
 13:00 - FS Shavlego (Tbilisi, Gruzínsko)
 14:00 - FS Liješće (Liješće, Bosna)
 15:00 - Korunovácia Kráľa remesla EĽRO 2014, Ukončenie festivalu, Koleso šťastia - žrebovanie tomboly

 Javisko pred hradom:
 09:30 - DFS Goralik (Kežmarok)
 10:00 - FS Zefirchik (Užhorod, Ukrajina)
 10:30 - FS Magurák (Kežmarok)
 11:00 - FS Liješće (Liješće, Bosna)
 12:00 - DFS Maguráčik (Kežmarok)
 13:00 - VSĽPT Poľana (Brno, Česko)
 14:00 - FS Branko Radičevič (Stará Pazova, Srbsko)

 Hradné nádvorie:
 10:00 - Rozprávka Gašparko a lakomý zemepán
 11:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 11:30 - La Speranza - dobová hudba
 12:00 - Fringia - bojové umenie a historické tance (Bratislava)
 12:30 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 13:00 - La Speranza - dobová hudba
 13:30 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 14:00 - Fringia - bojové umenie a historické tance (Bratislava)
 14:30 - La Speranza - dobová hudba

Program EĽRO - sobota 12.7.2014 - 21. jún 2014 -

EĽRO Kežmarok
Európske Ľudové RemesloEurópske Ľudové Remeslo
EĽRO Kežmarok 9:00-19:00 - Festival remesiel (v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu)

Kultúrne programy

 Javisko pri radnici:
 09:30 - FS Kalinushka (Kaliningrad, Rusko)
 10:00 - FS Liješće (Liješće, Bosna)
 11:00 - VSĽPT Poľana (Brno, Česko)
 12:00 - FS Branko Radičevič (Stará Pazova, Srbsko)
 13:00 - FS Shavlego (Tbilisi, Gruzínsko)
 14:00 - FS Tecza (Blonie, Poľsko)
 15:00 - FS Rozsutec (Žilina)
 16:00 - FS Dernegi (Istanbul, Turecko)
 17:00 - FS Magura (Kežmarok)
 20:00 - Kežmarok sa zabáva - kultúrny program s tanečnou zábavou na Hlavnom námestí - Tanečno-športové centrum Tempo (Kežmarok), Marty Cintron z No Mercy (USA), Rico Sanchez & The Gypsies (Španielsko), Loona (Holandsko)
 23:00 (cca) - Ohňostroj + Diskotéka

 Javisko pred hradom:
 10:00 - DFS Goralik (Kežmarok)
 10:30 - FS Gan Yavne (Jeruzalem, Izrael)
 11:00 - FS Zefirchik (Užhorod, Ukrajina)
 11:30 - Tvorivá dielňa mladých tanečníkov
 12:00 - FS Dernegi (Istanbul, Turecko)
 13:00 - FS Saime a Atvasara (Vectilža, Lotyšsko)
 14:00 - DFS Maguráčik (Kežmarok), DĽH Čardáš (Hrušov), DĽH Zornička (Zvolen) a FS Magurák (Kežmarok)
 16:00 - FS Liješće (Liješće, Bosna)
 17:00 - FS Shavlego (Tbilisi, Gruzínsko)
 18:00 - FS Branko Radičevič (Stará Pazova, Srbsko)

 Hradné nádvorie:
 10:00 - Rozprávka Gašparko a lakomý zemepán
 11:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 11:30 - La Speranza - dobová hudba
 12:00 - Fringia - bojové umenie a historické tance (Bratislava)
 12:30 - Dubna, Štyri Dvory (Kimre, Rusko)
 13:00 - La Speranza - dobová hudba
 13:30 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 14:00 - Fringia - bojové umenie a historické tance (Bratislava)
 14:30 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 15:00 - Rozprávka Princezná so zlaou hviezdou na čele
 16:00 - Dubna, Štyri Dvory (Kimre, Rusko)
 16:30 - La Speranza - dobová hudba
 17:00 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 17:30 - Skupina historických scén Tormen (Prievidza)
 17:45 - Fringia - bojové umenie a historické tance (Bratislava)
 18:20 - Skupina historických scén Tormen (Prievidza)

Program EĽRO - piatok 11.7.2014 - 21. jún 2014 -

EĽRO Kežmarok
Európske Ľudové RemesloEĽRO Kežmarok
Európske Ľudové Remeslo 12:50 - Sprievod mestom (od MsKS, Starý trh) - folklórne, divadelné a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari ...
 13:00 - Dobýjanie hradieb - otvorenie brány do areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
 13:00-19:00 - Festival remesiel (v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu) - ukážky remeselnej výroby

Kultúrne programy

 Javisko pri radnici:
 13:10 - Slávnostné otvorenie festivalu remesiel
 14:00 - FS Shavlego (Tbilisi, Gruzínsko)
 15:00 - FS Dernegi (Istanbul, Turecko)
 16:00 - VSĽPT Poľana (Brno, Česko)
 17:00 - FS Liješće (Liješće, Bosna)
 19:00 - Večerný program na Hlavnom námestí - Peter Bažík, Martin Harich s kapelou Musitany Hope, Celeste Buckingham

 Javisko pred hradom:
 14:00 - DFS Goralik (Kežmarok)
 14:30 - FS Zefirchik (Užhorod, Ukrajina)
 15:00 - FS Branko Radičevič (Stará Pazova, Srbsko)
 16:00 - FS Tecza (Blonie, Poľsko)
 17:00 - Chigaga group - Tuarégovia (Maroko)
 17:30 - FS Gan Yavne (Jeruzalem, Izrael)
 18:00 - DFS Venček (Poprad, Slovensko)

 Hradné nádvorie:
 14:00 - Dobová hudba Stromyrad (Kežmarok)
 14:30 - Historické tance Fortis (Poprad)
 15:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 15:30 - Dobová hudba Stromyrad (Kežmarok)
 16:00 - Skupina historického šermu Jago (Spišská Nová Ves)
 16:30 - Historické tance Fortis (Poprad)
 17:00 - Sokoliari sv. Bavona (Banská Štiavnica)
 17:30 - Dobová hudba Stromyrad (Kežmarok)
 18:00 - Historické tance Fortis (Poprad)

 Drevený artikulárny kostol:
 17:00 - Concertino Lenky Filipovej a jej hostia: dcéra Lenny, Sláčikové okteto Brno Strings a Jindřich Koníř
Spracovatelia kože - 22. január 2014 -
Európske Ľudové Remeslo
spracovatelia kože - cech garbiarov, sedlárov a remenárov
Kežmarok - 11.-13.7.2014Európske Ľudové Remeslo
spracovatelia kože - cech garbiarov, sedlárov a remenárov
Kežmarok - 11.-13.7.2014 Na 24. ročníku festivalu Európske Ľudové Remeslo sa v Kežmarku uvidíme klasicky 2. júlový víkend - 11.-13.7.2014. Tohtoročné EĽRO bude venované spracovateľom kože:
 cech garbiarov, sedlárov a remenárov

EĽRO - Európske ľudové remeslo